Fizjoterapia w Centrum Medycznym w Warce

Konsultacja fizjoterapeutyczna i badanie – Konsultacja fizjoterapeutyczna obejmuje kompleksowe badanie. Celem konsultacji jest analiza problemu pacjenta. Na podstawie specyficznego badania odnajdujemy źródło bólu. Następnie planujemy proces leczenia i rehabilitacji.

Terapia manualna wg koncepcji Maitlanda – jest jedną z najpopularniejszych na świecie metod terapii manualnej, posiada akredytację IFOMT. Łączy techniki terapeutyczne działające na stawy, mięśnie i tkankę nerwową. System Kursów Metody Maitland – System szkoleń podyplomowych IMTA składa się z 11 tygodni zajęć (440 godzin) podzielonych na 4 poziomy.

Terapia manualna wg koncepcji Mulligana – Wywodzi się z Nowej Zelandii i jest specjalistyczną metodą diagnostyczno-terapeutyczną, stale rozwijającą się wraz z postępem medycyny i rozwojem badań naukowych. Metoda ta opiera się na wielu zasadach i składa się z różnorodnych, specjalistycznych technik, m.in zawiera wspólne elementy z technikami Maitlanda, Kaltenborna oraz Positional Release Techniques. Nowatorskość tej koncepcji to przede wszystkim połączenie ruchu biernego wykonywanego przez terapeutę wraz z ruchem czynnym wykonywanym przez pacjenta.

Terapia manualna w ortopedii wg Cyriaxa- Metoda Cyriax’a jest systemem diagnostyczno-terapeutycznym nakierowanym na pacjenta z dolegliwościami układu ruchu. Precyzyjna diagnostyka i propozycje leczenia stanowią klinicznie potwierdzone sposoby leczenia. Sama w sobie nie wyróżnia się spośród innych metod, które również posiadają swoje hipotezy, własne systemy diagnostyczne oraz sposoby leczenia. Ale jest unikalna w swojej prostocie. Badając minimum, osiągamy maksimum informacji, wykonując niewiele, otrzymujemy doskonałe efekty.

Terapia dysfunkcji powięziowychMetoda ta ma na celu przedstawienie roli powięzi w problematyce dysfunkcji tkanek miękkich. Podejmuje zastosowanie różnych kombinacji pracy manualnej w układzie mięśniowo-powięziowym w celu likwidacji i leczeniu wielu dolegliwości bólowych narządu ruchu. Szereg technik na niniejszym szkoleniu opiera się na koncepcji mięśniowo-powięziowego uwalniania stworzonego przez Carol Manheim, które są technikami mało inwazyjnymi i znajdują zastosowanie także w stanach ostrych oraz u osób w podeszłym wieku jak i pacjentów pediatrycznych.

Pediatria – rozwój i diagnoza oraz pielęgnacja i wsparcie rozwoju ruchowego dziecka do 1 roku życia- Poznanie metod diagnostyki i postępowania fizjoterapeutycznego u dzieci z wadami postawy wrodzonymi i nabytymi do 1 roku życia.

Kinesiotaping – Metodę tę stosuje się na mięśniach w celu złagodzenia bólu i stanów zapalnych, odciążenia przemęczonych mięśni i wsparcia ich pracy przez cały dzień. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod tapingu sportowego, który opiera się na usztywnianiu stawów w celu ich stabilizacji na czas wzmożonego wysiłku, Kinesiotaping nie ogranicza ruchu.

Masaż I i II stopnia – Masaż to jedna z najpopularniejszych metod fizjoterapii. Jest to forma dotyku, w której biorą udział poszczególne części ciała, a w szczególności dłonie. Stosowany jest on zarówno w lecznictwie, jak i w formie relaksu. Masażem nazywamy więc oddziaływanie mechanicznymi bodźcami na tkanki ludzkiego organizmu, podczas biernego zachowania osoby masowanej.

Trening Medyczny – Trening medyczny to połączenie treningu personalnego oraz fizjoterapii. Zajęcia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie powrócić do pełnej formy sportowej po urazie, operacji i którzy są już po okresie rehabilitacji, a także tym, których celem jest poprawa efektywności treningu.

Korekcja wad postawy – Program zajęć fizjoterapeutycznych mających na celu korekcję wad postawy i skolioz jest skierowany do dzieci z problemami w obrębie całego narządu ruchu.

Cennik fizjoterapii w Centrum Medycznym Vinea

 • Terapia manualna (1h) – 120zł
  Terapia manualna to metoda fizjoterapii wykorzystująca cały wachlarz technik, chwytów i pozycji ułożeniowych pacjenta. W terapii manualnej stosuje się techniki diagnostyczne oraz terapeutyczne w celu wykrycia przyczyn oraz opracowania metod leczenia schorzeń kręgosłupa i układu ruchu. Jest to najczęściej i najbardziej skuteczny zabieg wykonywany przez fizjoterapeutów.
 • Terapia manualna + kinesiotaping (1h) – 130zł
  Klasyczna terapia połączona z kinesiotapingiem o działaniu sensorycznym. Przyklejone we właściwy sposób plastry dynamiczne tworzą pofałdowania powierzchni, zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią. Usprawnia to mikrokrążenie krwi, limfy oraz aktywuje proces samoleczenia.
 • Trening Medyczny (1h) – 120zł
  Trening medyczny to połączenie treningu personalnego oraz fizjoterapii. Zajęcia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie powrócić do pełnej formy sportowej po urazie, operacji i którzy są już po okresie rehabilitacji, a także tym, których celem jest poprawa efektywności treningu.
 • Masaż (30min) – 60 zł
  Masaż jest powszechnie znaną formą terapii, która opiera się przede wszystkim na wykorzystywaniu bodźców mechanicznych. Są one wywoływane najczęściej przez rękę fizjoterapeuty. Wykonywane masaże to: leczniczy(klasyczny), limfatyczny.
 • Korekcja wad postawy (1h) – 120 zł
  Program zajęć fizjoterapeutycznych mających na celu korekcję wad postawy i skolioz jest skierowany do dzieci z problemami w obrębie całego narządu ruchu.
 • Konsultacja fizjoterapeutyczna i badanie (30 min) – 60 zł
  Konsultacja fizjoterapeutyczna obejmuje kompleksowe badanie. Celem konsultacji jest analiza problemu pacjenta. Na podstawie specyficznego badania odnajdujemy źródło bólu. Następnie planujemy proces leczenia i rehabilitacji.
Kontakt
510 570 011

ul. Jana Chryzostoma Paska 3, 05-660 Warka