Konsultacje fizjoterapia

przez Vinea - Centrum Medyczne

Centrum Medyczne Vinea zaprasza pacjentów na nieodpłatne konsultacje

fizjoterapeutyczne w dniu 15.07.2021 r.  w godzinach 12:00-16:00.

W tym dniu zapraszamy zarówno dorosłych jak i rodziców z dziećmi.

W celu  umówienia się na konsultację prosimy o zapisanie się

Pod numerem telefonu 510570011

Konsultacja fizjoterapeutyczna obejmuje kompleksowe badanie. Celem konsultacji jest analiza problemu pacjenta. Na podstawie specyficznego badania odnajdujemy źródło bólu. Następnie planujemy proces leczenia i rehabilitacji. Fizjoterapeuta omówi z Wami problem, zdiagnozuje go oraz zaproponuje najlepsze rozwiązania w danym przypadku, omówi również plan terapii, indywidualnie dostosuje ćwiczenia i zalecenia.

Mgr fizjoterapii Arkadiusz Szymczak

Praktykujący w zawodzie od 2016 roku. Jest absolwentem Społecznej Akademii Nauk, Wydziału Nauk Medycznych w Warszawie.  Pracuje manualnie z pacjentami, wykonuje ćwiczenia, masaż, terapię manualną. Czyli wszystko to na czym opiera się nowoczesna fizjoterapia. Nie stosuje zabiegów  dziedziny fizykoterapii ponieważ jak dowodzą najnowsze badania nie są tak skuteczne i mierzone w punkt jak terapia manualna.

 Zajmuje się:

– Terapią manualną wg koncepcji Maitlanda

– Terapią manualną w ortopedii wg Cyriaxa

– Terapią dysfunkcji powięziowych

– Pediatrią

– Kinesiotapingiem

– Masażem I i II stopnia

Poniżej kilka słów na temat w/w metod fizjoterapii.

Terapia manualna wg koncepcji Maitlanda – jest jedną z najpopularniejszych na świecie metod terapii manualnej, posiada akredytację IFOMT. Łączy techniki terapeutyczne działające na stawy, mięśnie i tkankę nerwową. Jest obecnie z najnowocześniejszą i uważaną za najskuteczniejszą terapie na świecie. Obecnie jest najczęściej stosowana w Niemczech.

Terapia manualna wg koncepcji Mulligana – Wywodzi się z Nowej Zelandii i jest specjalistyczną metodą diagnostyczno-terapeutyczną, stale rozwijającą się wraz z postępem medycyny i rozwojem badań naukowych. Metoda ta opiera się na wielu zasadach i składa się z różnorodnych, specjalistycznych technik, m.in zawiera wspólne elementy z technikami Maitlanda, Kaltenborna oraz Positional Release Techniques.

Terapia manualna w ortopedii wg Cyriaxa- Metoda Cyriax’a jest systemem diagnostyczno-terapeutycznym nakierowanym na pacjenta z dolegliwościami układu ruchu. Precyzyjna diagnostyka i propozycje leczenia stanowią klinicznie potwierdzone sposoby leczenia.

Terapia dysfunkcji powięziowych – Metoda ta ma na celu przedstawienie roli powięzi w problematyce dysfunkcji tkanek miękkich. Podejmuje zastosowanie różnych kombinacji pracy manualnej w układzie mięśniowo-powięziowym w celu likwidacji i leczeniu wielu dolegliwości bólowych narządu ruchu.

Pediatria – rozwój i diagnoza oraz pielęgnacja i wsparcie rozwoju ruchowego dziecka do 1 roku życia- Poznanie metod diagnostyki i postępowania fizjoterapeutycznego u dzieci z wadami postawy wrodzonymi i nabytymi do 1 roku życia.

Kinesiotaping – Metodę tę stosuje się na mięśniach w celu złagodzenia bólu i stanów zapalnych, odciążenia przemęczonych mięśni i wsparcia ich pracy przez cały dzień. Służy jako metoda wspierająca terapię manualną i pomaga dłużej utrzymywać jej efekty.

Masaż I i II stopnia – Masaż to jedna z najpopularniejszych metod fizjoterapii. Jest to forma dotyku, w której biorą udział poszczególne części ciała, a w szczególności dłonie.

Trening Medyczny – Trening medyczny to połączenie treningu personalnego oraz fizjoterapii. Zajęcia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie powrócić do pełnej formy sportowej po urazie, operacji i którzy są już po okresie rehabilitacji, a także tym, których celem jest poprawa efektywności treningu.

Korekcja wad postawy – Program zajęć fizjoterapeutycznych mających na celu korekcję wad postawy i skolioz jest skierowany do dzieci z problemami w obrębie całego narządu ruchu.