[medycyna estetyczna] Nici PDO

przez Vinea - Centrum Medyczne

Nici rewitalizujące i liftingujące PDO wykonane są z rozpuszczalnej substancji polidioksonanu i ulegają biodegradacji w ciągu kilku miesięcy. PDO jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z dwóch skręconych stałych włókien (polifilament) lub jednego (monofilament). Nici indukują wytwarzanie kolagenu, pobudzają metabolizm i angiogenezę w miejscu ich zaimplantowania. Zwiększają również mikrocyrkulację krwi, aktywują fibroblasty. Efekt zabiegu trwa 2-6 miesięcy. Efektem końcowym jest zmniejszenie ilości zmarszczek, rozjaśnienie skóry lifting skóry, poprawa gęstości, grubości i elastyczności skóry. Zabieg przeznaczony dla osób, które pragną poprawić miejscową jędrność skóry, jak i by dokonać liftingu danego obszaru.

Po znieczuleniu skóry wprowadza się nici przy pomocy cienkich igieł .

Skóra po zabiegu może być tkliwa, obrzęknięta i zaczerwieniona. Miejscowo mogą pojawić się siniaki, które ulegają wchłonięciu. Niekiedy pojawiają się widoczne pofałdowania skóry, które ulegają samoistnemu wygładzeniu po kilku dniach. Po zabiegu nie należy
stosować masaży twarzy, zabiegów RF (falami radiowymi) oraz zabiegów laserowych. Powodują one bowiem szybsze „rozpuszczanie” się nici, a tym samym niwelują ich dobroczynny wpływ na skórę.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są natychmiast, natomiast końcowy efekt zabiegu oceniamy po 90 dniach. Zabieg łączy rewitalizację skóry na poziomie komórkowym z niwelowaniem zmarszczek i delikatnym liftingiem. Biorewitalizacja oraz wzmocnienie skóry nićmi PDO dedykowane są pacjentom w wieku 40-55 lat.

Kliknij i zapoznaj się z ofertą medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Vinea w Warce.