Personel

dr. n. med. Jakub Zwoliński

współwłaściciel Centrum Medycznego Vinea

Absolwent Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista chirurgii szczękowo- twarzowej. Wieloletni pracownik Kliniki Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownik Oddziału Chirurgii Nowotworów Głowy i Szyi Centrum Onkologii w Warszawie. Uczestnik licznych kursów i staży krajowych i zagranicznych.

W Centrum Medycznym Vinea przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Zajmuje się implantologią (wszczepy implantów, zabiegi odtwórcze kości i tkanek miękkich).

dr n. med. Anna Kolasa-Rączka

W 2004 roku ukończyła Oddział Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. W 2008 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Specjalista w dziedzinie ortodoncji.  Współautorka publikacji naukowych z dziedziny radiologii stomatologicznej i ortodoncji.

W Centrum Medycznym Vinea zajmuje się planowaniem i leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych.

lek. dent. Katarzyna Jankowicz-Skwarek

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z roku 2009. Nieustannie dba o rozwój zawodowy poprzez uczestnictwo w szkoleniach praktycznych i konferencjach naukowych. Kontakt z Pacjentem, przekazanie kompletnych informacji w zrozumiały sposób, bezstresowe leczenie oraz jakość wykonywanych usług traktuje jako najważniejszy element w swojej pracy.

W Centrum Medycznym Vinea zajmuje się głównie leczeniem zachowawczym.

lek. dent. Natalia Borek

Ukończyła studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W trakcie studiów odbywała staż w Chung Shan Medical University na Taiwanie, gdzie uczyła się od tamtejszych specjalistów. Obecnie w trakcie specjalizacji z ortodoncji w Mazowieckim Centrum Stomatologii w Warszawie.
W swojej pracy łączy wiedzę z nowoczesnymi metodami leczenia, a planując leczenie zwraca szczególną uwagę na indywidualne potrzeby każdego pacjenta.

W Centrum Medycznym Vinea zajmuje się leczeniem ortodontycznym.

lek. dent. Anna Walachnia

Ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Swoją wiedzę i umiejętności doskonali poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach praktycznych . Kontakt z Pacjentem, przekazanie kompletnych informacji w zrozumiały sposób, bezstresowe leczenie oraz jakość wykonywanych usług traktuje jako najważniejszy element w swojej pracy.

W Centrum Medycznym Vinea zajmuje się głównie leczeniem zachowawczym, endodoncją i chirurgią stomatologiczną.

Lek. dent. Julia Nguyen

Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku
lekarsko-dentystycznym.

Doświadczenie zawodowe zdobyła odbywając staż w Medicover w
Warszawie. Systematycznie bierze udział w szkoleniach i kursach. Do
swojej pracy podchodzi z pełnym zaangażowaniem i empatią. Zajmuje
się głównie leczeniem zachowawczym dzieci i dorosłych.

lek. med. Andrzej Mirosław

Jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie. Przez wiele lat pracował w Szpitalu Rejonowym w Grójcu. Specjalizację II st. w ginekologii i położnictwie ukończył w Szpitalu Połozniczo-Ginekologicznym w Warszawie przy ul Madalińskiego /obecnie Sw.Rodziny/. Następnie przez kilka lat praktykował w Hiszpanii, Irlandii i Wlk.Brytanii. Jest także członkiem tamtejszych Izb Lekarskich. Od wielu lat prowadzi własna praktykę.

Lekarz specjalista ginekologii i położnictwa Magdalena Biela

Absolwentka II wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Od 2010 roku pracuje w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie położnictwo i ginekologia. Staże z położnictwa i patologii ciąży realizowała w Szpitalu im. Świętej Rodziny  oraz w Szpitalu im. Orłowskiego w Warszawie.
Głównym obszarem zainteresowania Pani doktor jest chirurgia małoinwazyjna w ginekologii – laparoskopia i histeroskopia. Odbyła liczne szkolenia pozwalające doskonalić umiejętności zabiegowe, jak również poszerzać wiedzę teoretyczną z zakresu odbywanej specjalizacji. Jest autorem wielu artykułów w czasopismach naukowych, w tym międzynarodowych. W ciągu ostatnich lat prezentowała również wyniki swojej pracy naukowej na konferencjach międzynarodowych poświęconych tematyce ginekologicznej.
W codziennej pracy w szpitalu przeprowadza zabiegi operacyjne endoskopowe, przezpochwowe oraz klasyczne – drogą laparotomii. Zakres zabiegów obejmuje większość schorzeń ginekologicznych: torbiele jajników, mięśniaki macicy, obniżenie narządu rodnego, wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz zabiegi przeprowadzane w diagnostyce i leczeniu niepłodności. Szczególnie specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu endometriozy, zwłaszcza głęboko naciekającej.

Lekarz specjalista ginekologii i położnictwa Wojciech Paduszyński

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Praktykę zawodową zdobywał m.in.
-w szpitalu w Kozienicach
-Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu a obecnie pracuje na
 stanowisku starszego asystenta
-oddziału ginekologiczno-położniczego Radomskiego Szpitala
 Specjalistycznego.
Tytuł specjalisty uzyskał w 2007 roku. Jego praca w różnych placówkach medycznych, kontakt ze szpitalem i
ciągłe kształcenie pozwala na profesjonalne podejście  do pacjentek. Nieustannie dba o swój rozwój zawodowy.

Dr n. med. Adam Gałązka

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista otolaryngolog. W 2015 roku obronił doktorat z zakresu drożności nosa. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z chirurgii szczękowo-twarzowej. Od lat związany z Kliniką Otolaryngologii WUM przy ulicy Stępińskiej oraz Oddziałem Chirurgicznym Kliniki Nowotworów Głowy i Szyi Centrum Onkologii w Warszawie. Konsultant laryngologiczny Oddziału Endokrynologii Warszawskiego Centrum Onkologii. Autor licznych prac naukowych oraz doniesień z zakresu laryngologii.

 

W ramach pracy poza pełnym zakresem diagnostyki laryngologicznej zajmuje się leczeniem chirurgicznym nowotworów twarzy, górnych dróg oddechowych, jamy ustnej, języka, ślinianek, ucha, krtani oraz węzłów chłonnych szyi. Doświadczenie chirurgiczne obejmuje resekcje onkologiczne w pełnym zakresie onkologii głowy i szyi oraz chirurgię rekonstrukcyjną tej okolicy.

Lek. med. Małgorzata Gryka-Marton

Pani Doktor jest absolwentka I Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, zakończyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie reumatologii. Związana jest z Kliniką i Polikliniką Układowych Chorób Tkanki Łącznej Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, poprzednio pracowała w Zespole Oddziałów Ginekologii i Położnictwa Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Spełniając pasję dydaktyczną, prowadziła zajęcia ze studentami Uniwersytetu Medycznego, również w języku angielskim. Należy do Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego oraz Amerykańskiego Kolegium Reumatologii. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez aktywny udział w szkoleniach i kongresach krajowych i zagranicznych.

 

Pani Doktor w swojej pracy ceni rozmowę z pacjentem, dzięki której chory świadomie uczestniczy w procesie diagnostycznym i w procesie leczenia.

Lek. med. Paulina Siwik

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu medycznego, który ukończyła w 2018 roku.
Nieustannie dba o rozwój zawodowy poprzez uczestnictwo w szkoleniach praktycznych.
Na co dzień pracuje w Warszawie, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne.

Interesuje się dermatologią i medycyną anti-aging. Odbyła liczne szkolenia pozwalające doskonalić umiejętności zabiegowe, jak również poszerzać wiedzę teoretyczną z zakresu medycyny estetycznej m.in: toksyna botulinowa, osocze bogatopłytkowe, fibryna mezoterapia , zastosowanie kwasu hialuronowego, nici.
W pracy jest skrupulatna i kładzie mocny nacisk na wyczucie estetyki. W związku z dynamicznymi postępami w medycynie estetycznej, śledzi aktualne trendy, by móc oferować jak największą jakość usług i spełniać oczekiwania pacjentów.

Lek. med. Maciej Stankiewicz

Jest Absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalizację z neurologii ukończył w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

Przez swoje lata zdobywał praktykę zawodową w wielu szpitalach m.in.:
• Instytut Medycyny Pracy w Łodzi
• Szpital powiatowy w Łasku i w Wołominie
• Klinika Neurologii i poradnia padaczkowa Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie.

Do chwili obecnej pracuje w Szpitalu Powiatowym Gajda – Med. w Pułtusku.
Nieustannie dba o swój rozwój zawodowy poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach oraz warsztatach neurologicznych.

Lek. med. Marcin Wielgus

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2014 rok)
oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (2015 rok).
Obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

Pracuje na stanowisku młodszego asystenta w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku.

Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach, konferencjach i warsztatach.
Posiada certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Certyfikat Fetal Medicine Foundation (FMF).

Mgr fizjoterapii Arkadiusz Szymczak

Praktykujący w zawodzie od 2016 roku. Jest absolwentem Społecznej Akademii Nauk, Wydziału Nauk Medycznych w Warszawie.  Pracuje manualnie z pacjentami, wykonuje ćwiczenia, masaż, terapię manualną.

Zajmuje się:
– Terapią manualną wg koncepcji Maitlanda – Posiada akredytację IFOMT. Łączy techniki terapeutyczne działające na stawy, mięśnie i tkankę nerwową.
– Terapią manualną w ortopedii wg Cyriaxa – Metoda Cyriax’a jest systemem diagnostyczno-terapeutycznym nakierowanym na pacjenta z dolegliwościami układu ruchu. 
– Terapią dysfunkcji powięziowych – Metoda ta ma na celu przedstawienie roli powięzi w problematyce dysfunkcji tkanek miękkich. 
– Pediatrią – Rozwój i diagnoza oraz pielęgnacja i wsparcie rozwoju ruchowego dziecka do 1 roku życia. Poznanie metod diagnostyki i postępowania fizjoterapeutycznego u dzieci z wadami postawy wrodzonymi i nabytymi do 1 roku życia.
– Kinesiotapingiem – Metodę tę stosuje się na mięśniach w celu złagodzenia bólu i stanów zapalnych, odciążenia przemęczonych mięśni i wsparcia ich pracy przez cały dzień. 
– Masażem I i II stopnia

Lek. Wojciech Stańczyk

Absolwent kierunku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie studiów zaangażowany w organizację międzynarodowych wymian studentów medycyny z całego świata.  Odbył miesięczną praktykę w Szpitalu Siriraj w Bangkoku (Tajlandia) na oddziale ginekologicznym. Po ukończeniu stażu podyplomowego w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie i zdaniu Lekarskiego Egzaminu Końcowego rozpoczął współpracę z firmą „Zastępstwa w POZ” i „Przychodnią Szczecińską”, w ramach której, po szkoleniu przygotowawczym, pracował w kilkunastu przychodniach POZ na terenie całej Polski, poznając system podstawowej opieki zdrowotnej od podszewki. Z zamiłowania pływak długodystansowy, triathlonista amator, miłośnik podróży, kina i literatury. W Centrum Medycznym Vinea  zajmuje się kwalifikacją do szczepień pacjentów biorących udział w Narodowym Programie Szczepień przeciwko Covid-19 oraz doradztwem w zakresie jego organizacji. Stale poszerza wiedzę biorąc udział w konferencjach i webinariach.

Lek. dent. Anna Grzebyta

Jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego na Warszawskim
Uniwersytecie Medycznym. Już podczas studiów zdecydowała się na
specjalizacje z ortodoncji. Swoje doświadczenie zdobywała w klinikach
w Düsseldorfie i Kolonii. W czerwcu 2019 rozpoczęła program
specjalizacyjny Master of Orthodontics na Uniwersytecie PUSH GmbH
(Postgraduate University Studies for Medical Professions). Przeszła
cykl szkoleń z zakresu  leczenia aparatami lingwalnymi WIN pod okiem
prof. Wiechmann oraz uzyskała certyfikat na leczenie przy pomocy
Mini-implantow ortodontycznych na Uniwersytecie Heinrich Heine
w Düsseldorfie. Obecnie pracuje w Centrum Medycznym VINEA
oraz w Zakładzie Ortodoncji WUM.

Prywatnie jest wielbicielką tańca klasycznego. W wolnych chwilach
jeżdzi na rowerze i trenuje pilates. Jest trenerką Barre Workout.
Biegle posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

Lek. Maciej Nowocień

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Staż podyplomowy odbywał w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Obecnie w trakcie specjalizacji z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.
Certyfikowany przez Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne ultrasonografista, stale pogłębiający wiedzę praktyczną i teoretyczną, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach z zakresu ultrasonografii, organizowanych w szczególności przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii. Współautor publikacji naukowych w indeksowanych czasopismach medycznych.
W Centrum Medycznym Vinea doktor Maciej Nowocień wykonuje badania ultrasonograficzne dla dorosłych i dzieci,  badania Dopplerowskie oraz badania USG układu mięśniowo-szkieletowego.

Lek. Elżbieta Jaroszewska-Kaca

Jest absolwentką II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu
medycznego (2016) i studiów podyplomowych z zakresu medycyny
estetycznej dla lekarzy GWSH im. Wojciecha Korfantego w Katowicach (2020).
Dodatkowo uczestniczka licznych szkoleń i sympozjów.
Na co dzień pracuje w Warszawie, gdzie odbywa szkolenie
specjalizacyjne.

W Centrum Medycznym Vinea wykonuje zabiegi medycyny estetycznej.
Specjalizuje się w zabiegach iniekcyjnych z wykorzystaniem toksyny
botulinowej, wypełniaczy, osocza bogatopłytkowego i mezoterapii.

mgr pielęgniarstwa Anna Sikorska

Ukończyła studia na kierunku Pielęgniarstwo Collegium Masoviense – Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie, dodatkowo posiada kwalifikacje z zakresu Pielęgniarstwa Rodzinnego.

W Centrum Medycznym Vinea zajmuje się pobieraniem materiałów do badań laboratoryjnych, asystą przy zabiegach medycyny estetycznej oraz chirurgii stomatologicznej (użycie osocza bogatopłytkowego) oraz szczepieniami populacyjnymi pacjentów.

higienistka Anna Wojtczak

Dyplomowana higienistka stomatologiczna

W 2010 r. uzyskała dyplom asystentki stomatologicznej, a w 2014 r. zdała egzamin państwowy i otrzymała dyplom higienistki stomatologicznej.
W Centrum Medycznym Vinea zajmuję się profilaktyką u dzieci: impregnacją zębów mlecznych, usuwaniem złogów nazębnych, fluoryzacją, lakowaniem bruzd, leczeniem próchnicy powierzchniowej -system Icon oraz wykonuje zabiegi wybielania, skalingu, piaskowania, fluoryzacji i leczenie próchnicy powierzchniowej – system Icon u dorosłych.
Ponadto przeprowadza instruktaże higieny jamy ustnej, pokazując małym i dużym pacjentom, w jaki sposób prawidłowo myć zęby i dbać o higienę jamy ustnej.

Higienistka Justyna Guziewicz

Dyplomowana higienistka stomatologiczna

Od 2015 roku dyplomowana higienistka i asystentka stomatologiczna.
Swoje umiejętności poszerza na kursach i szkoleniach teoretycznych i
praktycznych.

W Centrum Medycznym Vinea, zajmuje się higieną i profilaktyką
pacjentów w każdym wieku.

Wykonuje takie zabiegi jak: lapisowanie, lakierowanie-fluoryzacja,
lakowanie i lakowanie poszerzone, skaling, piaskowanie, leczenie
próchnicy powierzchniowej- Icon, wybielanie gabinetowe i nakładkowe,
przeprowadza badania i instruktaże oraz z przyjemnością odpowiada na
wszystkie pytania dotyczące higieny jamy ustnej dzieci, dorosłych,
kobiet w ciąży czy pacjentów protetycznych.

Higienistka Magdalena Bednarczyk

Dyplomowana higienistka stomatologiczna

Absolwentka Warszawskiej Szkoły Medycznej na kierunku Higiena Stomatologiczna. Nieustannie dba o swój rozwój zawodowy poprzez uczestnictwo w kursach, szkoleniach oraz konferencjach.

W pracy kieruje się indywidualnym podejściem do Pacjenta. Stara się go otoczyć taką opieką, by czuł się bezpiecznie i komfortowo. W Centrum Medycznym Vinea zajmuje się profesjonalną higienizacją i profilaktyką Pacjentów przeprowadzając takie zabiegi jak:
skaling nad i podziąsłowy, polerowanie zębów, piaskowanie, fluoryzacja, instruktaż higieny jamy ustnej, lakowanie zębów, lapisowanie.

 

Czynnie asystuje przy zabiegach stomatologicznych wszystkich specjalizacji. Pełni również funkcje opiekuna Pacjentów objętych leczeniem wielospecjalistycznym. Towarzyszy Pacjentowi podczas całego procesu leczenia stomatologicznego. Największą satysfakcję sprawia jej zadowolenie Pacjenta po odbytej wizycie.

Położna Adriana Gwardys

Ukończyła kierunek – położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracuje w Szpitalu Św. Anny w Piasecznie, opiekując się na co dzień mamami i ich maluchami. Obecnie w trakcie specjalizacji neonatologicznej i kursu Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego. W 2019 roku wytypowana przez swoje pacjentki do konkursu medycznego „Hipokrates Mazowsza”, zdobyła tytuł położnej roku.
W Centrum Medycznym Vinea zajmuje się asystą przy zabiegach ginekologicznych, opieką nad kobietami w ciąży podczas wizyty u lekarza ginekologa, pobiera materiały do badań laboratoryjnych osobom w każdym wieku (od noworodka po osoby dorosłe).

Kontakt
510 570 011

ul. Jana Chryzostoma Paska 3, 05-660 Warka