Usługi stomatologiczne

świadczone na najwyższym poziomie

Oferta usług stomatologicznych w Warce

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych.

W Centrum Medycznym Vinea wykonujemy wszystkie ambulatoryjne zabiegi chirurgiczne w zakresie jamy ustnej i twarzy. Leczenie chirurgiczne planowane jest na podstawie cyfrowej diagnostyki obrazowej. Zdjęcia panoramiczne wykonywane są na miejscu. Zabiegi prowadzone są w znieczuleniu miejscowym. Wykonywane są one z wykorzystaniem klasycznych technik chirurgicznych, a także przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń. Klinika wyposażona jest w urządzenia zapewniające pełną sterylność pola zabiegowego . Zabiegi są wykonywane przez doświadczonych chirurgów szczękowo-twarzowych.

 

Zakres leczenia chirurgicznego wykonywanego w Centrum:

 • ekstrakcje zębów
 • ekstrakcje zębów zatrzymanych
 • odsłanianie zębów zatrzymanych ze wskazań ortodontycznych
 • plastyka połączeń ustno-zatokowych powstałych po ekstrakcjach zębów
 • leczenie ropni wewnątrz i zewnątrzustnych
 • resekcje wierzchołka korzeni
 • zabiegi usunięcia zmian na błonach śluzowych w tym: włókniaków, nadziąślaków, mukoceli, brodawczaków i innych.
 • chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego,
 • plastyka wędzidełek warg i języka
 • zabiegi w obrębie zatoki szczękowej ( usunięcie ciała obcego, plastyka, podniesienie dna zatoki metodą zamkniętą i otwartą)
 • operacyjne leczenie chorób małych gruczołów ślinowych
 • zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej
 • zabiegi przedimplantacyjne: regeneracja kości wyrostka zębodołowego przy użyciu biomateriałów

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką i leczeniem próchnicy zębów.

Próchnica jest to bakteryjna choroba zakaźna tkanek twardych zęba powodująca ich demineralizację a następnie rozpad. Próchnica zębów pojawia się, gdy pokarmy zawierające węglowodany odkładają się na powierzchniach zębów i nie zostają całkowicie usunięte w wyniku szczotkowania i nitkowania. Bakterie w płytce nazębnej wytwarzają kwasy, które niszczą szkliwo, powoli tworząc ubytki w zębach. Jeśli ubytki te nie są leczone, z czasem doprowadzają do infekcji wewnętrznej tkanki zęba-miazgi i wówczas konieczne jest leczenie kanałowe. Wieloletnie zaniedbania doprowadzają do takiej destrukcji tkanek zębów, iż konieczne jest ich usunięcie i wykonanie uzupełnień protetycznych.  Z tego powodu najkorzystniej jest leczyć małe ubytki próchnicowe, wykrywane podczas regularnych wizyt kontrolnych.

Zabiegi stomatologii zachowawczej wykonywane w naszym Centrum:

 • Okresowe przeglądy stomatologiczne
 • Profilaktyka próchnicy- fluoryzacja
 • Leczenie próchnicy początkowej- preparat ICON
 • Leczenie ubytków próchnicowych
 • Leczenie ubytków przyszyjkowych
 • Odbudowa zębów na włóknie szklanym
 • Zmiana kształtu i koloru zębów
 • Odbudowa zębów z patologicznym starciem
 • Wybielanie zębów
 • Leczenie endodontyczne

Zapewniamy:

 • leczenie pod mikroskopem lub z użyciem lup powiększających, dzięki czemu lekarz uzyskuje powiększenie obrazu pola zabiegowego umożliwiające wykonanie precyzyjnych i trudnych zabiegów.
 • nowoczesny sprzęt i najlepsze materiały wypełniające
 • leczenie w podtlenku azotu dorosłych i dzieci

Implanty dentystyczne są to tytanowe śruby, które zastępują brakujący korzeń zęba. Produkowane są z czystego tytanu, a ich powierzchnia jest na poziomie mikroskopowym tak modyfikowana, że przypomina ludzki kolagen. Organizm człowieka doskonale toleruje wszczepy i dzięki temu możliwa jest trwała odbudowa braków uzębienia. Lekarze naszego Centrum posiadają kilkunastoletnie doświadczenie w implantologii. Stosujemy tylko systemy implantologiczne najwyższej jakości, które przebadane były klinicznie w wielu ośrodkach na świecie i są stosowane przez wiodące ośrodki uniwersyteckie i prywatne kliniki w USA, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji.

Zakres leczenia implantologicznego wykonywanego w Centrum:

· Uzupełnienie braku jednego zęba

Jednym ze wskazań do zastosowania implantów jest odbudowa pojedynczych braków zębów. Tylko implanty dają poczucie całkowicie naturalnej, doskonale imitującej naturę odbudowy utraconych zębów. Dzięki implantom unikniemy niepotrzebnego szlifowania zębów sąsiadujących z luką, a także niepotrzebne będzie noszenie protez zębowych

· Uzupełnianie braku kilku zębów

W sytuacji, gdy brakuje Państwu kilku zębów możliwa jest zarówno odbudowa pojedynczymi implantami i koronami, jak i wykonanie mostów na implantach – to znaczy, że na przykład brak 3 zębów można uzupełnić porcelanowym mostem zamocowanym na 2 implantach.

· Leczenie protetyczne bezzębia

W przypadku bezzębia możliwa jest stała odbudowa za pomocą przykręcanej protezy lub najbardziej zaawansowane rozwiązanie – rekonstrukcja ceramiczna wszystkich zębów na podbudowie frezowanej z tytanu lub tlenku cyrkonu. W takim przypadku konieczne jest wprowadzenie 6-8 implantów w szczęce i 6 w żuchwie, aby uzyskać stabilne i trwałe mocowanie nadbudowy protetycznej.

Możliwe jest również zastosowanie implantów w przypadku bezzębia, jako elementów stabilizujących protezę pacjenta. Wystarczy wtedy założenie od 2 do 4 implantów w jednej szczęce i proteza będzie całkowicie nieruchoma. Dzięki implantom funkcja żucia zostaje przywrócona. Obciążenie implantów powoduje stymulowanie kości i dzięki temu nie ulega ona zanikowi, a wręcz przeciwnie, regeneruje się. Jedzenie może zostać właściwie rozdrobnione, co zapobiega poważnym powikłaniom ogólnoustrojowym związanym z nieprawidłowym odżywianiem. Zabieg wszczepienia implantu jest zabiegiem delikatniejszym od usunięcia zęba i wszelki strach jest absolutnie nieuzasadniony.W przypadkach bardziej złożonych, gdy Pacjent nie ma odpowiednich warunków anatomicznych do założenia implantu konieczne stają się zabiegi sterowanej regeneracji kości i tkanek miękkich.

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku z powodów profilaktycznych i estetycznych. Obecnie 2/3 populacji ma zaburzenia zgryzu, ale niestety tylko nieliczni poddają się leczeniu. Nie leczona wada zgryzu może spowodować nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, z dolegliwościami bólowymi włącznie, zaś stłoczone zęby często są przyczyną próchnicy na powierzchniach stycznych.

Zakres leczenia ortodontycznego wykonywanego w Centrum:

Aparaty ruchome – zdejmowane stosowane są najczęściej u dzieci i młodzieży. Działają one na zęby, jak również wykazują działanie ortopedyczne na narząd żucia w przypadku aparatów czynnościowych stosowanych w okresie skoku wzrostowego.

Dzieci, szczególnie w przypadkach stłoczeń, zaburzonej czynności mięśni, szkodliwych nawyków, przedwcześnie usuniętych zębów mlecznych lub ich utraty spowodowanej próchnicą zębów, najczęściej są leczone właśnie aparatami ruchomymi.
Często aparaty te są niesłusznie postrzegane przez pacjentów i ich rodziców jako mało skuteczne. Posiadają one potwierdzone klinicznie działanie i skuteczność, ale do efektów leczenia niezbędne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza- głównie CZASU noszenia w ciągu doby!

Gdy aparat jest systematycznie noszony można uzyskać znaczną poprawę, a często całkowicie wyleczyć wadę. Ich niezaprzeczalnym minusem w porównaniu z aparatami stałymi są ograniczenia w skomplikowanych przemieszczeniach zębów, odrotowywaniu, zamykaniu luk po zębach usuniętych, czy sprowadzaniu zębów zatrzymanych.
Aparaty ruchome wymagają bardzo solidnej współpracy z pacjentem. Czas noszenia w ciągu doby powinien wynosić od 14-20 godzin w zależności od wady i zaleceń lekarza. Noszenie aparatu tylko w nocy ogranicza jego skuteczność gdyż pojawiają się tzw. mikronawroty w ciągu dnia.

Gdy aparat jest poza jamą ustną powinien być przechowywany na sucho w specjalnym pudełku. Należy go dokładnie umyć szczoteczką do zębów, szczególnie w okolicy śruby, dobrze opłukać i wysuszyć.

Leczenie aparatem ruchomym często jest pierwszym etapem w leczeniu ortodontycznym.

 

Aparaty stałe – Mechanizm działania aparatu stałego polega na tym, że do zamków przyklejonych do zębów przymocowany jest łuk o kształcie łuku idealnego, który poprzez swoją sprężystość i siłę ciągnie nieprawidłowo położone zęby w miejsce, gdzie powinny się znajdować w łuku prawidłowym. Leczenie przebiega etapami, wymaga odwiedzania gabinetu stomatologicznego na wizytach kontrolnych oraz cierpliwości ze strony lekarza i pacjenta.

Wyboru rodzaju aparatu dokonuje pacjent wspólnie z lekarzem w zależności od rodzaju wady zgryzu, preferencji pacjenta, środków finansowych pacjenta. Każdy z wyżej wymienionych typów aparatów ma swoje wady i zalety. Lekarz omawia je z pacjentem tak aby mógł on dokonać świadomego wyboru.

Protetyka jest działem stomatologii zajmującym się uzupełnianiem braków zębowych.

Do odtworzenia istniejących u pacjenta braków wykorzystuje się uzupełnienia stałe- trwale zacementowane na własnych zębach pacjenta lub implantach, ruchome- które pacjent wyjmuje z jamy ustnej.

Do uzupełnień stałych należą :

Licówki– cienkie płatki umieszczane na zewnętrznej powierzchni zęba, pozwalające na pokrycie wypełnień, przebarwień, wydłużenie, poszerzenie lub zmianę kształtu zęba

Korony– pozwalają na odbudowę utraconych tkanek pojedynczego zęba. Wykonane mogą być z porcelany na podbudowie metalowej ,pełnoceramiczne (bez podbudowy metalowej) , kompozytowe lub czasowe akrylowe.

Mosty- uzupełniają braki pojedynczych zębów przez ich osadzenie na sąsiednich, oszlifowanych wcześniej zębach.

Korony i mosty na implantach– pozwalają na uzupełnienie braków zębowych bez konieczności szlifowania własnych zębów pacjenta, dzięki umieszczeniu w kości tytanowej śruby, w miejscu braków zębowych.

Do uzupełnień ruchomych należą protezy akryloweszkieletoweacetalowe, które pacjent samodzielnie wyjmuje z jamy ustnej w celu wykonania zabiegów higienicznych zarówno w obrębie zębów własnych jak i uzupełnień protetycznych.

Zakres leczenia protetycznego wykonywanego w Centrum:

– uzupełnienia stałe (licówki, korony, mosty)

– uzupełnienia ruchome (protezy akrylowe, szkieletowe, estetyczne)

– prace kombinowane

– rekonstrukcje zwarcia

– uzupełnienia protetyczne na implantach

Niezwykle istotne jest aby na pierwszą wizytę u stomatologa zgłosić się około 2 roku życia dziecka lub wcześniej, jeżeli coś niepokoi rodziców. Wizyta ta służy stopniowemu oswajaniu dziecka z gabinetem i lekarzem a rodzicom pozwala zasięgnąć porady dotyczącej właściwej higieny i odżywiania małego pacjenta. Strach dziecka często wynika ze złych doświadczeń i łączeniu wizyty u stomatologa z bólem. Dlatego tak ważne jest to, by na pierwszą wizytę zgłosić się zanim pojawi się ból zęba.

Leczenie zębów mlecznych jest równie ważne jak leczenie zębów stałych. Próchnica w zębach mlecznych rozwija się bardzo szybko a nie leczona może prowadzić do zaburzeń rozwoju zawiązków zębów stałych oraz przedwczesnej utraty zębów mlecznych i w konsekwencji  do wad zgryzu.

Leczenie w sedacji podtlenkiem azotu (gazem rozweselającym) jest bardzo skuteczną i bezpieczną metodą zwalczania lęku u małych pacjentów. Polega na wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu przez gumową maseczkę zakładaną na nos. Może być stosowana już od 3 roku życia.

Lapisowanie  zębów mlecznych to jedna z metod leczenia próchnicy. Wykorzystuje się ją zwłaszcza w przypadkach znacznego zniszczenia korony, gdy nie ma możliwości założenia trwałego wypełnienie. Zabieg polega na impregnacji zęba azotanem srebra, który ma działanie bakteriobójcze, więc hamuje rozwój próchnicy i chroni ząb przed koniecznością ekstrakcji.

Lakowanie  polega na wypełnieniu bruzd i zagłębień w zębach mlecznych i stałych specjalnym materiałem. Bruzdy ze względu na swoją budowę są miejscami, szczególnie podatnymi na zaleganie resztek pokarmowych oraz mniej dostępnymi dla zabiegów higienicznych, jak szczotkowanie.  Zabezpieczenie bruzd lakiem, możliwie jak najszybciej od momentu pojawienia się zęba w jamie ustnej, jest bardzo skuteczną metodą zapobiegania próchnicy.

Lakierowanie polega na pokryciu zębów  cienką warstwą lakieru zawierającego fluor. Fluor uwalniany z lakieru zostaje wbudowany w szkliwo zęba i podnosi jego odporność na próchnicę.

Zabiegi stomatologii dziecięcej wykonywane w naszym Centrum:

– wizyty adaptacyjne

– profilaktyka próchnicy (lakierowanie, lakowanie)

-leczenie próchnicy początkowej (ICON)

-leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych

-leczenie w sedacji podtlenkiem azotu

Na czym polega higiena jamy ustnej i co się wiąże z brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Dbanie o właściwą higienę jamy ustnej to jedna z najważniejszych rzeczy dla zębów i dziąseł. Zdrowe zęby nie tylko pozwalają wyglądać i czuć się młodo, ale również umożliwiają odpowiednie spożywanie pokarmów i mówienie. Dobry stan zdrowia jamy ustnej jest ważny dla naszego ogólnego samopoczucia.

Prawidłowa higiena jamy ustnej polega na prawidłowym oczyszczaniu i zabezpieczeniu zębów, dziąseł i języka przed gromadzeniem się bakterii. Redukuje namnażanie bakterii, powstawanie stanów zapalnych i próchnicy oraz zapobiega powstawaniu płytki nazębnej. Odpowiednie szczotkowanie i nitkowanie zębów pomaga zapobiec chorobom jamy ustnej. Aby uniknąć chorób jamy ustnej takich jak stany zapalne dziąseł, krwawienie dziąseł, czy próchnicy oraz wyeliminować nieświeży oddech powinniśmy myć zęby przynajmniej 2 razy dziennie odpowiednią szczoteczką i pastą z fluorem dostosowaną do wieku, stosowanie nici dentystycznej oraz używanie płynów do płukania jamy ustnej.

Ważną rolę odgrywa w naszym życiu dieta. To co spożywamy też ma wpływ na nasze uzębienie. Dieta powinna być zróżnicowana, pokarmy miękkie i twarde. Odpowiednie ilości warzyw, owoców, kasze, nabiał, ryby oraz w mniejszej ilości węglowodany i cukry. Powinniśmy pić dużo wody a ograniczać napoje gazowane oraz soki przetwarzane, które zawierają dużo cukrów.

Higienistka stomatologiczna może pomóc w codziennej higienie jamy ustnej przeprowadzając odpowiedni instruktaż higieny dla danego wieku pacjenta. Przedstawić właściwą technikę szczotkowania zębów, jak prawidłowo używać nić dentystyczną oraz wskazać miejsca w jamie ustnej, na które należy zwrócić szczególna uwagę podczas szczotkowania zębów. Profesjonalnie oczyści zęby z osadów i kamienia nazębnego. Wykona fluoryzację – lakierowanie zębów stałych (zabezpieczenie przed próchnicą oraz nadwrażliwością zębów), lakowanie zębów stałych, a także wybielanie zębów.

Zgłaszanie się na regularne wizyty do stomatologa czy higienistki, pomaga w walce z próchnicą i chorobami przyzębia, dąży do zdrowych zębów i ładnego uśmiechu.

Cennik usług stomatologicznych w Warce

Skaling (usuwanie kamienia nazębnego) jeden łuk90 zł

Skaling oba łuki
160 zł

Piaskowanie jeden łuk90 zł

Piaskowanie oba łuki
160 zł

Skaling + piaskowanie260 zł

Skaling + lakierowanie250 zł

Piaskowanie + lakierowanie250 zł

Skaling + piaskowanie + lakierowanie330 zł

Lakierowanie zębów stałych
140 zł

Lakierowanie zębów mlecznych
110 zł

Wybielanie zębów gabinetowe800 zł

Skaling (usuwanie kamienia nazębnego) jeden łuk100 zł

Skaling oba łuki
180 zł

Piaskowanie jeden łuk100 zł

Piaskowanie oba łuki
180 zł

Skaling + piaskowanie290 zł

Skaling + lakierowanie260 zł

Piaskowanie + lakierowanie
260 zł

Skaling + piaskowanie + lakierowanie380 zł

Lakierowanie zębów stałych150 zł

Lakierowanie zębów mlecznych120 zł

Przegląd70 zł

Konsultacja, wypisanie recepty itp.120 zł

Okresowa wizyta kontrolna
50 zł

RTG zębowe50 zł

RTG pantomograficzne90 zł

RTG cefalometryczne90 zł

Znieczulenie nasiękowe40 zł

Znieczulenie przewodowe
60 zł

Wypełnienie kompozytowe światłoutwardzalne:

– ubytek klinowy180 zł

– na 1 powierzchni200 zł

– na 2 powierzchniach250 zł

– na 3 i więcej powierzchniach280 zł

Wypełnienie glassionomerowe
200 zł

Odbudowa zęba na wkładzie koronowo-korzeniowym

– zęby przednie i przetrzonowe550 zł

– zęby trzonowe660 zł

Opatrunek70 zł

Opatrunek leczniczy100 zł

Korekta nawisu wypełnienia
60 zł

Wybielanie martwego zęba pierwsza/kolejna wizyta150 zł

Wybielanie zębów gabinetowe900 zł

Wybielanie zębów nakładowe900 zł

Wybielanie zębów nakładkowe – kontynuacja200 zł

Leczenie kieszonki zapalnej (za wizytę)110 zł

Kiretaż zamknięty za 1 ząb60 zł

Szynowanie zębów za 1 ząb220 zł

Odbudowa ściany zęba do leczenia endodontycznego130 zł

Opracowanie 1 kanału140 zł

Ostateczne wypełnienie 1 kanału
160 zł

Powtórne leczenie endodontyczne opracowanie jednego kanału
200 zł

Udrożnienie i pracowanie kanału zobliterowanego
310 zł

Czasowe wypełnienie knału
70 zł

Wizyta dodatkowa
110 zł

Zamknięcie performacji materiałem MTA
220 zł

Usunięcie złamanego narzędzia z kanału
400 zł

Opatrunek
70 zł

Opatrunek szkłojonomerowy
100 zł

Użycie mikroskopu:

do 20 min110 zł

20-40 min150 zł

40-60 min180 zł

> 60 min220 zł

Wizyta adaptacyjna60 zł

Lakowanie bruzd 1 zęba90 zł

Poszerzone lakowanie bruzd 1 zęba150 zł

Lakierowanie zębów stałych150 zł

Lakierowanie zębów mlecznych120 zł

Impregnacja (lapisowanie) zębów mlecznych 1 wizyta120 zł

Wypełnienie zęba mlecznego:

– białe glassionomerowe120 zł

– kolorowe Twinky Star140 zł

Amputacja przyżyciowa w zębie mlecznym150 zł

Leczenie endodontyczne zęba mlecznego200 zł

Opatrunek w zębie mlecznym70 zł

Usunięcie zęba mlecznego
120 zł

Konsultacja protetyczna150 zł

Pisemny plan leczenia
250 zł

Rejestracja łukiem twarzowym
220 zł

Modele diagnostyczne120 zł

Korona tymczasowa wykonana metodą pośrednią270 zł

Korona tymczasowa wykonana metodą bezpośrednią
170 zł

Korona tymczasowa z wkładem standardowym220 zł

Korona

– metalowa lana550 zł

– ceramika na podbudowie metalowej970 zł

– ceramika na podbudowie metalowej punkt w moście970 zł

– ceramika na podbudowie z tlenku cyrkonu1700 zł

– pełnoceramiczna1900 zł

– kompozytowa700 zł

Korona na implancie

– porcelanowa na podbudowie metalowej2300 zł

– porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu3000 zł

– pełnoceramiczna3200 zł

– łącznik indywidualny550 zł

Most adhezyjny jednopunktowy metodą bezpośrednią860 zł

Most adhezyjny jednopunktowy metodą pośrednią
1300 zł

Wkład koronowo-korzeniowy:

– standardowy100 zł

– lany metalowy380 zł

– lany metalowy składany480 zł

– z włókna szklanego350 zł

Wkład z zaczepem kulkowym650 zł

Wymiana matrycy160 zł

Zaczep precyzyjny zewnątrzkoronowyod 650 zł

Frezowanie podparcia, interlock110 zł

Inlay/onlay:

– kompozytowy700 zł

– ceramiczny1700 zł

Licówka:

– ceramiczna1700 zł

– kompozytowa metodą bezpośrednią500 zł

– kompozytowa metodą pośrednią760 zł

Proteza:

– szkieletowa1800 zł

– szkieletowa do elementów precyzyjnych2000 zł

– elastyczna1800 zł

– całkowita1200 zł

– akrylowa częściowa osiadająca1000 zł

– wzmocnienie siatką / łukiem120 zł

– wzmocnienie lane230 zł

Korekta powierzchni retencyjnej materiałem kompozytowym170 zł

Odbudowa powierzchni zwarciowej zęba w protezie 1 ząb30 zł

Naprawa protezy230 zł

– kolejny punkt60 zł

Podścielenie protezy270 zł

Podścielenie protezy miękkie200 zł

Szyna diagnostyczna wykonana w gabinecie170 zł

Szyna relaksacyjna twarda630 zł

Kontrola szyny120 zł

Odbudowa zęba w rekonstrukcji zwarciaod 250 zł

Zdjęcie korony120 zł

Przecięcie mostu120 zł

Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego
350 zł

Odbudowa zrębu korony120 zł

Zacementowanie pracy protetycznej120 zł

Proteza tymczasowa akrylowa450 zł

zacementowanie pracy tymczasowej70 zł

Elektrokoagulacja dziąsła brzeżnego200 zł

Zatrzask typu Locator1250 zł

Korona tymczasowa150 zł

Korona tymczasowa z wkładem standardowym200 zł

Korona

– ceramika na metalu900 zł

– ceramika na metalu punkt w moście900 zł

– ceramika na podbudowie z tlenku cyrkonu1600 zł

– pełnoceramiczna1800 zł

– kompozytowa660 zł

Wkład koronowo-korzeniowy:

– standardowy100 zł

– lany metalowy350 zł

– lany metalowy składany450 zł

– z włókna szklanego330 zł

Wkład z zaczepem kulkowym640 zł

Wymiana matrycy160 zł

Licówka kompozytowa metodą bezpośrednią500 zł

Proteza:

– szkieletowa1700 zł

– elastyczna1700 zł

– całkowita1100 zł

– akrylowa częściowa osiadająca900 zł

– wzmocnienie siatką / łukiem120 zł

Naprawa protezy220 zł

– kolejny punkt60 zł

Podścielenie protezy220 zł

Zdjęcie korony110 zł

Przecięcie mostu110 zł

Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego300 zł

Zacementowanie odcementowanej pracy protetycznej120 zł

Proteza tymczasowa akrylowa420 zł

Zacementowanie odcementowanej pracy tymczasowej70 zł

Usunięcie zęba mlecznego
120 zł

Ekstrakcja zęba rozchwianego180 zł

Ekstrakcja zęba280 zł

Dłutowanie zęba wewnątrzzębodołowe400 zł

Dłutowanie zęba zewnątrzzębodołowe500 zł

Hemisekcja300 zł

Szycie80 zł

Nacięcie ropnia (płukanie, drenaż)200 zł

– wizyta kontrolna (płukanie, drenaż)80 zł

Opatrunek chirurgiczny po ekstrakcji80 zł

Zdjęcie szwów założonych w innym gabinecie100 zł

Konsultacja chirurgiczna150 zł

Znieczulenie nasiękowe40 zł

Znieczulenie przewodowe60 zł

Ekstrakcja zęba mlecznego150 zł

Ekstrakcja zęba stałego rozchwianego190 zł

Ekstrakcja zęba stałego340 zł

Ekstrakcja zęba stałego przez dłutowanie wewnątrzzębodołowe420 zł

Ekstrakcja zęba stałego przez dłutowanie zewnątrzzębodołowe520 zł

Chirurgiczna ekstrakcja zęba zatrzymanego600 zł

Chirurgiczna ekstrakcja nieusuniętych fragmentów zęba400 zł

Szycie zębodołu po ekstrakcji80 zł

Opatrunek chirurgiczny zębodołu80 zł

Plastyka połączenia ustno-zatokowego250 zł

Plastyka połączenia ustno-zatokowego u pacjenta z innego gabinetu500 zł

Plastyka wyrostka zębodołowegood 350 zł

Resekcja wierzchołka korzenia zęba jednokorzeniowego450 zł

Resekcja wierzchołka korzenia zęba wielokorzeniowego900 zł

Dodatkowa resekcja wierzchołka korzenia w trakcie zabiegu220 zł

Pobranie wycinka do badania z badaniem hist-pat.330 zł

Badanie patomorfologiczne 300 zł

Barwienia immunohistochemiczne (1-10 odczynów) – 1 odczyn110 zł

Nacięcie ropnia (drenaż, płukanie)250 zł

– wizyta kontrolna (płukanie,dren)100 zł

Plastyka, podcięcie wędzidełka300 zł

Wycięcie kaptura dziąsłowego przy utrudnionym wyrzynaniu zęba150 zł

Usunięcie ciała obcego z zatoki szczękowejod 800 zł

Wyłuszczenie torbieli zastoinowej dna jamy ustnej350 zł

Wyłuszczenie torbieli zębopochodnej600 zł

Wyłuszczenie torbieli zastoinowej z zatoki szczękowejod 600 zł

Wycięcie zmiany z błony śluzowej jamy ustnejod 300 zł

Wycięcie zmiany ze skóry twarzyod 800 zł

Odsłonięcie zęba zatrzymanego350 zł

Odsłonięcie zęba zatrzymanego przed leczeniem ortodontycznym z przyklejeniem zamka550 zł

Chirurgiczne wydłużenie korony zęba350 zł

Regeneracja zębodołu po ekstrakcji stożkiem kolagenowym280 zł

Usunięcie fałdów włóknistych do 1/2 łuku350 zł

Usunięcie fałdów włóknistych powyżej 1/2 łuku450 zł

Zaopatrzenie rany twarzy lub błony śluzowej po urazie350 zł

Replantacja zęba wraz z unieruchomieniem szyną450 zł

Przygotowanie chirurgiczne podłoża protetycznego (wyrośla kostne, wał podniebienny, guz wyrostka zębodołowego szczęki – cena obejmuje jeden kwadrant jamy ustnej)350 zł

Pokrycie recesji dziąsła techniką przeszczepu łącznotkankowego lub macierzą kolagenową1200 zł

Pokrycie recesji dziąsła techniką płata przesuniętego600 zł

Kriochirurgiczne usunięcie zmiany błony śluzowej lub skóry200 zł

Dodatkowe zastosowanie PRF 500 zł

Wyłuszczenie kamienia z przewodu ślinianki 800 zł

Porada onkologiczna 300 zł

Konsultacja implantologiczna150 zł

Szablon implantologiczny900 zł

Wszczepienie 1 implantu2500 zł

Śruba gojąca250 zł

Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą1200 zł

Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą2300 zł

Dodatkowe zastosowanie materiału kościozastępczego w trakcie zabiegu 0,25g500 zł

Dodatkowe zastosowanie materiału kościozastępczego w trakcie zabiegu 0,5g700 zł

Dodatkowe zastosowanie membrany kolagenowej w trakcie zabiegu550 zł

Usunięcie implantu niezintegrowanego
400 zł

Usunięcie implantu zintegrowanego
900 zł

Mikroimplant ortodontyczny:

– jeden600 zł

– dwa900 zł

– trzy1200 zł

Konstrukcja wielospecjalistyczna
250 zł

Do 20 min150 zł

Od 20 min do 40 min170 zł

Od 40 min do 60 min200 zł

Maseczka45 zł

Konsultacja ortodontyczna150 zł

Wyciski do modeli diagnostycznych120 zł

Skanowanie 3D zębów pod aparat stały / ruchomy
200 zł

Aparat stały (zamki metalowe)- 1 łuk2000 zł

Aparat stały (zamki estetyczne)- 1 łuk3000 zł

Aparat stały samoligaturujący Damon – 1 łuk3000 zł

Wizyta kontrolna z aparatem stałym (zamki metalowe): 1 łuk190 zł

Wizyta kontrolna z aparatem stałym (zamki metalowe): 2 łuki280 zł

Wizyta kontrolna z aparatem stałym (zamki estetyczne): 1 łuk230 zł

Wizyta kontrolna z aparatem stałym (zamki estetyczne): 2 łuki300 zł

Zdjęcie aparatu stałego (jeden łuk)220 zł

Przyklejenie pojedynczego zamka90 zł

Płytka retencyjna (retencja ruchoma)500 zł

Retainer (retencja stała – jeden łuk)450 zł

Łuk podniebienny/ językowy450 zł

HYRAX/ Haas900 zł

Maska Delaire’a550 zł

Płytka Nance’a500 zł

Aparat blokowy900 zł

Płytka Schwarzaod 600 zł

Twin-Block1300 zł

Kontrola aparatu ruchomego100 zł

Aparat częściowy metalowy (za zamek)180 zł

Aparat częściowy metalowy, estetyczny (za zamek)280 zł

Przyklejenie pojedynczego zamka estetycznego150 zł

Leczenie ortodontyczne nakładkami Clear Aligner – 1 etap (1 łuk)900 zł

Wizyta dodatkowa100 zł

Wymiana ligatur i łańcuszka60 zł

Expander650 zł

Separacja60 zł

Stripping120 zł

Aparat Pendulum, Pendex700 zł

Naprawa aparatu retencyjnego180 zł

D-Gainer1300 zł

Nakładka zębowa tymczasowa220 zł

Nakładka zębowa ostateczna380 zł

Dodatkowy setup – 1 ząb20 zł

Kolec zębowy – 1 ząb60 zł

Plan leczenia ortodontycznego250 zł

Kontakt
510 570 011

ul. Jana Chryzostoma Paska 3, 05-660 Warka