Usługi stomatologiczne

świadczone na najwyższym poziomie

Oferta usług stomatologicznych w Warce

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych.

W Centrum Medycznym Vinea wykonujemy wszystkie ambulatoryjne zabiegi chirurgiczne w zakresie jamy ustnej i twarzy. Leczenie chirurgiczne planowane jest na podstawie cyfrowej diagnostyki obrazowej. Zdjęcia panoramiczne wykonywane są na miejscu. Zabiegi prowadzone są w znieczuleniu miejscowym. Wykonywane są one z wykorzystaniem klasycznych technik chirurgicznych, a także przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń. Klinika wyposażona jest w urządzenia zapewniające pełną sterylność pola zabiegowego . Zabiegi są wykonywane przez doświadczonych chirurgów szczękowo-twarzowych.

 

Zakres leczenia chirurgicznego wykonywanego w Centrum:

 • ekstrakcje zębów
 • ekstrakcje zębów zatrzymanych
 • odsłanianie zębów zatrzymanych ze wskazań ortodontycznych
 • plastyka połączeń ustno-zatokowych powstałych po ekstrakcjach zębów
 • leczenie ropni wewnątrz i zewnątrzustnych
 • resekcje wierzchołka korzeni
 • zabiegi usunięcia zmian na błonach śluzowych w tym: włókniaków, nadziąślaków, mukoceli, brodawczaków i innych.
 • chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego,
 • plastyka wędzidełek warg i języka
 • zabiegi w obrębie zatoki szczękowej ( usunięcie ciała obcego, plastyka, podniesienie dna zatoki metodą zamkniętą i otwartą)
 • operacyjne leczenie chorób małych gruczołów ślinowych
 • zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej
 • zabiegi przedimplantacyjne: regeneracja kości wyrostka zębodołowego przy użyciu biomateriałów

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką i leczeniem próchnicy zębów.

Próchnica jest to bakteryjna choroba zakaźna tkanek twardych zęba powodująca ich demineralizację a następnie rozpad. Próchnica zębów pojawia się, gdy pokarmy zawierające węglowodany odkładają się na powierzchniach zębów i nie zostają całkowicie usunięte w wyniku szczotkowania i nitkowania. Bakterie w płytce nazębnej wytwarzają kwasy, które niszczą szkliwo, powoli tworząc ubytki w zębach. Jeśli ubytki te nie są leczone, z czasem doprowadzają do infekcji wewnętrznej tkanki zęba-miazgi i wówczas konieczne jest leczenie kanałowe. Wieloletnie zaniedbania doprowadzają do takiej destrukcji tkanek zębów, iż konieczne jest ich usunięcie i wykonanie uzupełnień protetycznych.  Z tego powodu najkorzystniej jest leczyć małe ubytki próchnicowe, wykrywane podczas regularnych wizyt kontrolnych.

Zabiegi stomatologii zachowawczej wykonywane w naszym Centrum:

 • Okresowe przeglądy stomatologiczne
 • Profilaktyka próchnicy- fluoryzacja
 • Leczenie próchnicy początkowej- preparat ICON
 • Leczenie ubytków próchnicowych
 • Leczenie ubytków przyszyjkowych
 • Odbudowa zębów na włóknie szklanym
 • Zmiana kształtu i koloru zębów
 • Odbudowa zębów z patologicznym starciem
 • Wybielanie zębów
 • Leczenie endodontyczne

Zapewniamy:

 • leczenie pod mikroskopem lub z użyciem lup powiększających, dzięki czemu lekarz uzyskuje powiększenie obrazu pola zabiegowego umożliwiające wykonanie precyzyjnych i trudnych zabiegów.
 • nowoczesny sprzęt i najlepsze materiały wypełniające
 • leczenie w podtlenku azotu dorosłych i dzieci

Implanty dentystyczne są to tytanowe śruby, które zastępują brakujący korzeń zęba. Produkowane są z czystego tytanu, a ich powierzchnia jest na poziomie mikroskopowym tak modyfikowana, że przypomina ludzki kolagen. Organizm człowieka doskonale toleruje wszczepy i dzięki temu możliwa jest trwała odbudowa braków uzębienia. Lekarze naszego Centrum posiadają kilkunastoletnie doświadczenie w implantologii. Stosujemy tylko systemy implantologiczne najwyższej jakości, które przebadane były klinicznie w wielu ośrodkach na świecie i są stosowane przez wiodące ośrodki uniwersyteckie i prywatne kliniki w USA, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji.

Zakres leczenia implantologicznego wykonywanego w Centrum:

· Uzupełnienie braku jednego zęba

Jednym ze wskazań do zastosowania implantów jest odbudowa pojedynczych braków zębów. Tylko implanty dają poczucie całkowicie naturalnej, doskonale imitującej naturę odbudowy utraconych zębów. Dzięki implantom unikniemy niepotrzebnego szlifowania zębów sąsiadujących z luką, a także niepotrzebne będzie noszenie protez zębowych

· Uzupełnianie braku kilku zębów

W sytuacji, gdy brakuje Państwu kilku zębów możliwa jest zarówno odbudowa pojedynczymi implantami i koronami, jak i wykonanie mostów na implantach – to znaczy, że na przykład brak 3 zębów można uzupełnić porcelanowym mostem zamocowanym na 2 implantach.

· Leczenie protetyczne bezzębia

W przypadku bezzębia możliwa jest stała odbudowa za pomocą przykręcanej protezy lub najbardziej zaawansowane rozwiązanie – rekonstrukcja ceramiczna wszystkich zębów na podbudowie frezowanej z tytanu lub tlenku cyrkonu. W takim przypadku konieczne jest wprowadzenie 6-8 implantów w szczęce i 6 w żuchwie, aby uzyskać stabilne i trwałe mocowanie nadbudowy protetycznej.

Możliwe jest również zastosowanie implantów w przypadku bezzębia, jako elementów stabilizujących protezę pacjenta. Wystarczy wtedy założenie od 2 do 4 implantów w jednej szczęce i proteza będzie całkowicie nieruchoma. Dzięki implantom funkcja żucia zostaje przywrócona. Obciążenie implantów powoduje stymulowanie kości i dzięki temu nie ulega ona zanikowi, a wręcz przeciwnie, regeneruje się. Jedzenie może zostać właściwie rozdrobnione, co zapobiega poważnym powikłaniom ogólnoustrojowym związanym z nieprawidłowym odżywianiem. Zabieg wszczepienia implantu jest zabiegiem delikatniejszym od usunięcia zęba i wszelki strach jest absolutnie nieuzasadniony.W przypadkach bardziej złożonych, gdy Pacjent nie ma odpowiednich warunków anatomicznych do założenia implantu konieczne stają się zabiegi sterowanej regeneracji kości i tkanek miękkich.

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku z powodów profilaktycznych i estetycznych. Obecnie 2/3 populacji ma zaburzenia zgryzu, ale niestety tylko nieliczni poddają się leczeniu. Nie leczona wada zgryzu może spowodować nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, z dolegliwościami bólowymi włącznie, zaś stłoczone zęby często są przyczyną próchnicy na powierzchniach stycznych.

Zakres leczenia ortodontycznego wykonywanego w Centrum:

Aparaty ruchome – zdejmowane stosowane są najczęściej u dzieci i młodzieży. Działają one na zęby, jak również wykazują działanie ortopedyczne na narząd żucia w przypadku aparatów czynnościowych stosowanych w okresie skoku wzrostowego.

Dzieci, szczególnie w przypadkach stłoczeń, zaburzonej czynności mięśni, szkodliwych nawyków, przedwcześnie usuniętych zębów mlecznych lub ich utraty spowodowanej próchnicą zębów, najczęściej są leczone właśnie aparatami ruchomymi.
Często aparaty te są niesłusznie postrzegane przez pacjentów i ich rodziców jako mało skuteczne. Posiadają one potwierdzone klinicznie działanie i skuteczność, ale do efektów leczenia niezbędne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza- głównie CZASU noszenia w ciągu doby!

Gdy aparat jest systematycznie noszony można uzyskać znaczną poprawę, a często całkowicie wyleczyć wadę. Ich niezaprzeczalnym minusem w porównaniu z aparatami stałymi są ograniczenia w skomplikowanych przemieszczeniach zębów, odrotowywaniu, zamykaniu luk po zębach usuniętych, czy sprowadzaniu zębów zatrzymanych.
Aparaty ruchome wymagają bardzo solidnej współpracy z pacjentem. Czas noszenia w ciągu doby powinien wynosić od 14-20 godzin w zależności od wady i zaleceń lekarza. Noszenie aparatu tylko w nocy ogranicza jego skuteczność gdyż pojawiają się tzw. mikronawroty w ciągu dnia.

Gdy aparat jest poza jamą ustną powinien być przechowywany na sucho w specjalnym pudełku. Należy go dokładnie umyć szczoteczką do zębów, szczególnie w okolicy śruby, dobrze opłukać i wysuszyć.

Leczenie aparatem ruchomym często jest pierwszym etapem w leczeniu ortodontycznym.

 

Aparaty stałe – Mechanizm działania aparatu stałego polega na tym, że do zamków przyklejonych do zębów przymocowany jest łuk o kształcie łuku idealnego, który poprzez swoją sprężystość i siłę ciągnie nieprawidłowo położone zęby w miejsce, gdzie powinny się znajdować w łuku prawidłowym. Leczenie przebiega etapami, wymaga odwiedzania gabinetu stomatologicznego na wizytach kontrolnych oraz cierpliwości ze strony lekarza i pacjenta.

Wyboru rodzaju aparatu dokonuje pacjent wspólnie z lekarzem w zależności od rodzaju wady zgryzu, preferencji pacjenta, środków finansowych pacjenta. Każdy z wyżej wymienionych typów aparatów ma swoje wady i zalety. Lekarz omawia je z pacjentem tak aby mógł on dokonać świadomego wyboru.

Protetyka jest działem stomatologii zajmującym się uzupełnianiem braków zębowych.

Do odtworzenia istniejących u pacjenta braków wykorzystuje się uzupełnienia stałe- trwale zacementowane na własnych zębach pacjenta lub implantach, ruchome- które pacjent wyjmuje z jamy ustnej.

Do uzupełnień stałych należą :

Licówki– cienkie płatki umieszczane na zewnętrznej powierzchni zęba, pozwalające na pokrycie wypełnień, przebarwień, wydłużenie, poszerzenie lub zmianę kształtu zęba

Korony– pozwalają na odbudowę utraconych tkanek pojedynczego zęba. Wykonane mogą być z porcelany na podbudowie metalowej ,pełnoceramiczne (bez podbudowy metalowej) , kompozytowe lub czasowe akrylowe.

Mosty- uzupełniają braki pojedynczych zębów przez ich osadzenie na sąsiednich, oszlifowanych wcześniej zębach.

Korony i mosty na implantach– pozwalają na uzupełnienie braków zębowych bez konieczności szlifowania własnych zębów pacjenta, dzięki umieszczeniu w kości tytanowej śruby, w miejscu braków zębowych.

Do uzupełnień ruchomych należą protezy akryloweszkieletoweacetalowe, które pacjent samodzielnie wyjmuje z jamy ustnej w celu wykonania zabiegów higienicznych zarówno w obrębie zębów własnych jak i uzupełnień protetycznych.

Zakres leczenia protetycznego wykonywanego w Centrum:

– uzupełnienia stałe (licówki, korony, mosty)

– uzupełnienia ruchome (protezy akrylowe, szkieletowe, estetyczne)

– prace kombinowane

– rekonstrukcje zwarcia

– uzupełnienia protetyczne na implantach

Niezwykle istotne jest aby na pierwszą wizytę u stomatologa zgłosić się około 2 roku życia dziecka lub wcześniej, jeżeli coś niepokoi rodziców. Wizyta ta służy stopniowemu oswajaniu dziecka z gabinetem i lekarzem a rodzicom pozwala zasięgnąć porady dotyczącej właściwej higieny i odżywiania małego pacjenta. Strach dziecka często wynika ze złych doświadczeń i łączeniu wizyty u stomatologa z bólem. Dlatego tak ważne jest to, by na pierwszą wizytę zgłosić się zanim pojawi się ból zęba.

Leczenie zębów mlecznych jest równie ważne jak leczenie zębów stałych. Próchnica w zębach mlecznych rozwija się bardzo szybko a nie leczona może prowadzić do zaburzeń rozwoju zawiązków zębów stałych oraz przedwczesnej utraty zębów mlecznych i w konsekwencji  do wad zgryzu.

Leczenie w sedacji podtlenkiem azotu (gazem rozweselającym) jest bardzo skuteczną i bezpieczną metodą zwalczania lęku u małych pacjentów. Polega na wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu przez gumową maseczkę zakładaną na nos. Może być stosowana już od 3 roku życia.

Lapisowanie  zębów mlecznych to jedna z metod leczenia próchnicy. Wykorzystuje się ją zwłaszcza w przypadkach znacznego zniszczenia korony, gdy nie ma możliwości założenia trwałego wypełnienie. Zabieg polega na impregnacji zęba azotanem srebra, który ma działanie bakteriobójcze, więc hamuje rozwój próchnicy i chroni ząb przed koniecznością ekstrakcji.

Lakowanie  polega na wypełnieniu bruzd i zagłębień w zębach mlecznych i stałych specjalnym materiałem. Bruzdy ze względu na swoją budowę są miejscami, szczególnie podatnymi na zaleganie resztek pokarmowych oraz mniej dostępnymi dla zabiegów higienicznych, jak szczotkowanie.  Zabezpieczenie bruzd lakiem, możliwie jak najszybciej od momentu pojawienia się zęba w jamie ustnej, jest bardzo skuteczną metodą zapobiegania próchnicy.

Lakierowanie polega na pokryciu zębów  cienką warstwą lakieru zawierającego fluor. Fluor uwalniany z lakieru zostaje wbudowany w szkliwo zęba i podnosi jego odporność na próchnicę.

Zabiegi stomatologii dziecięcej wykonywane w naszym Centrum:

– wizyty adaptacyjne

– profilaktyka próchnicy (lakierowanie, lakowanie)

-leczenie próchnicy początkowej (ICON)

-leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych

-leczenie w sedacji podtlenkiem azotu

Cennik usług stomatologicznych w Warce

Skaling (usuwanie kamienia nazębnego) jeden łuk70 zł

Skaling oba łuki 130 zł

Piaskowanie jeden łuk70 zł

Piaskowanie oba łuki 120 zł

Skaling + piaskowanie210 zł

Skaling + lakierowanie200 zł

Piaskowanie + lakierowanie200 zł

Skaling + piaskowanie + lakierowanie250 zł

Lakierowanie zębów stałych 110 zł

Lakierowanie zębów mlecznych 90 zł

Wybielanie zębów gabinetowe600 zł

Skaling (usuwanie kamienia nazębnego) jeden łuk80 zł

Skaling oba łuki 150 zł

Piaskowanie jeden łuk80 zł

Piaskowanie oba łuki 150 zł

Skaling + piaskowanie250 zł

Skaling + piaskowanie + lakierowanie350 zł

Lakierowanie zębów stałych120 zł

Lakierowanie zębów mlecznych100 zł

Przegląd50 zł

Konsultacja, wypisanie recepty itp.100 zł

Wizyta stomatologiczna kontrolna – zł

RTG zębowe30 zł

RTG pantomograficzne80 zł

RTG cefalometryczne80 zł

Znieczulenie nasiękowe30 zł

Znieczulenie przewodowe 40 zł

Wypełnienie kompozytowe światłoutwardzalne:

– małe (ubytek klinowy przyszyjkowy lub mały na 1 powierzchni)140 zł

– średnie (duży ubytek na 1 powierzchni lub ubytek na 2 powierzchniach)160 zł

– duże (duży ubytek na 3 i więcej powierzchniach)190 zł

Odbudowa zęba na wkładzie koronowo-korzeniowym

– zęby przednie i przetrzonowe400 zł

– zęby trzonowe500 zł

Opatrunek50 zł

Opatrunek leczniczy80 zł

Korekta nawisu wypełnienia 50 zł

Wybielanie martwego zęba pierwsza/kolejna wizyta100/80 zł

Wybielanie zębów gabinetowe700 zł

Wybielanie zębów nakładowe700 zł

Wybielanie zębów nakładkowe – kontynuacja200 zł

Leczenie kieszonki zapalnej (za wizytę)80 zł

Kiretaż zamknięty za 1 ząb50 zł

Szynowanie zębów za 1 ząb150 zł

Odbudowa ściany zęba do leczenia endodontycznego100 zł

Opracowanie 1 kanału130 zł

Ostateczne wypełnienie 1 kanału 120 zł

Powtórne leczenie endodontyczne opracowanie jednego kanału 180 zł

Udrożnienie i pracowanie kanału zobliterowanego 280 zł

Czasowe wypełnienie knału 50 zł

Wizyta dodatkowa 100 zł

Zamknięcie performacji materiałem MTA 150 zł

Usunięcie złamanego narzędzia z kanału 300 zł

Opatrunek 50 zł

Opatrunek szkłojonomerowy 80 zł

Użycie mikroskopu:

do 20 min100 zł

20-40 min140 zł

40-60 min170 zł

> 60 min200 zł

Wizyta adaptacyjna30 zł

Lakowanie bruzd 1 zęba70 zł

Poszerzone lakowanie bruzd 1 zęba120 zł

Lakierowanie zębów stałych120 zł

Lakierowanie zębów mlecznych100 zł

Impregnacja (lapisowanie) zębów mlecznych 1 wizyta100 zł

Wypełnienie zęba mlecznego:

– białe glassionomerowe100 zł

– kolorowe Twinky Star120 zł

Amputacja przyżyciowa w zębie mlecznym90 zł

Leczenie endodontyczne zęba mlecznego130 zł

Opatrunek w zębie mlecznym50 zł

Usunięcie zęba mlecznego 90 zł

Konsultacja protetyczna100 zł

Rejestracja łukiem twarzowym 150 zł

Modele diagnostyczne100 zł

Korona tymczasowa wykonana metodą pośrednią200 zł

Korona tymczasowa wykonana metodą bezpośrednią 140 zł

Korona tymczasowa z wkładem standardowym170 zł

Korona

– metalowa lana500 zł

– porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu1500 zł

– porcelanowa na podbudowie metalowej800 zł

– porcelanowa na podbudowie z metalu punkt w moście800 zł

– pełnoceramiczna1800 zł

– korona kompozytowa600 zł

Korona na implancie

– porcelanowa na podbudowie metalowej2200 zł

– porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu2800 zł

– łącznik indywidualny400 zł

Most adhezyjny jednopunktowy metodą bezpośrednią700 zł

Most adhezyjny jednopunktowy metodą pośrednią 1000 zł

Wkład koronowo-korzeniowy:

– standardowy100 zł

– lany metalowy300 zł

– lany metalowy składany400 zł

– z włókna szklanego250 zł

Wkład z zaczepem kulkowym600 zł

Wymiana matrycy100 zł

Zaczep precyzyjny zewnątrzkoronowyod 600 zł

Frezowanie podparcia, interlock100 zł

Inlay/onlay:

– kompozytowy600 zł

– ceramiczny1500 zł

Licówka:

– ceramiczna1500 zł

– kompozytowa metodą bezpośrednią500 zł

– kompozytowa metodą pośrednią700 zł

Proteza:

– szkieletowa1500 zł

– szkieletowa do elementów precyzyjnych1800 zł

– elastyczna1500 zł

– całkowita800 zł

– akrylowa częściowa osiadająca700 zł

– wzmocnienie siatką / łukiem100 zł

– wzmocnienie lane150 zł

Korekta powierzchni retencyjnej materiałem kompozytowym100 zł

Odbudowa powierzchni zwarciowej zęba w protezie 1 ząb20 zł

Naprawa protezy150 zł

– kolejny punkt50 zł

Podścielenie protezy200 zł

Podścielenie protezy miękkie150 zł

Szyna miękka wykonana w gabinecie100 zł

Szyna relaksacyjna twarda500 zł

Kontrola szyny100 zł

Odbudowa zęba w rekonstrukcji zwarciaod 200 zł

Zdjęcie korony100 zł

Przecięcie mostu100 zł

Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego

– standardowego150 zł

– lanego250 zł

– z włókna szklanego300 zł

Odbudowa zrębu korony100 zł

Zacementowanie pracy protetycznej100 zł

Proteza tymczasowa akrylowa350 zł

zacementowanie pracy tymczasowej50 zł

Elektrokoagulacja dziąsła brzeżnego150 zł

Zatrzask typu Locator1200 zł

Korona tymczasowa140 zł

Korona tymczasowa z wkładem standardowym170 zł

Korona

– porcelanowa na metalu800 zł

– porcelanowa na metalu punkt w moście800 zł

– porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu1500 zł

– pełnoceramiczna1800 zł

– kompozytowa600 zł

Wkład koronowo-korzeniowy:

– standardowy100 zł

– lany metalowy300 zł

– lany metalowy składany400 zł

– z włókna szklanego250 zł

Wkład z zaczepem kulkowym600 zł

Wymiana matrycy100 zł

Licówka kompozytowa metodą bezpośrednią500 zł

Proteza:

– szkieletowa1500 zł

– elastyczna1500 zł

– całkowita800 zł

– akrylowa częściowa osiadająca700 zł

– wzmocnienie siatką / łukiem100 zł

Naprawa protezy150 zł

– kolejny punkt50 zł

Podścielenie protezy200 zł

Zdjęcie korony100 zł

Przecięcie mostu100 zł

Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego150 zł

Zacementowanie pracy protetycznej100 zł

Proteza tymczasowa akrylowa350 zł

Zacementowanie pracy tymczasowej50 zł

Ekstrakcja zęba rozchwianego150 zł

Ekstrakcja zęba200 zł

Dłutowanie zęba250 zł

Hemisekcja200 zł

Szycie50 zł

Nacięcie ropnia (płukanie, drenaż)100 zł

– wizyta kontrolna (płukanie, drenaż)50 zł

Opatrunek chirurgiczny po ekstrakcji50 zł

Zdjęcie szwów założonych w innym gabinecie50 zł

Konsultacja chirurgiczna110 zł

Znieczulenie nasiękowe40 zł

Znieczulenie przewodowe50 zł

Ekstrakcja zęba mlecznego120 zł

Ekstrakcja zęba stałego rozchwianego160 zł

Ekstrakcja zęba stałego250 zł

Ekstrakcja zęba stałego przez dłutowanie wewnątrzzębodołowe300 zł

Ekstrakcja zęba stałego przez dłutowanie zewnątrzzębodołowe400 zł

Chirurgiczna ekstrakcja zęba zatrzymanego450 zł

Chirurgiczna ekstrakcja nieusuniętych fragmentów zęba300 zł

Szycie zębodołu po ekstrakcji60 zł

Opatrunek chirurgiczny zębodołu60 zł

Plastyka połączenia ustno-zatokowego200 zł

Plastyka połączenia ustno-zatokowego u pacjenta z innego gabinetu450 zł

Plastyka wyrostka zębodołowegood 280 zł

Resekcja wierzchołka korzenia zęba jednokorzeniowego400 zł

Resekcja wierzchołka korzenia zęba wielokorzeniowego800 zł

Dodatkowa resekcja wierzchołka korzenia w trakcie zabiegu200 zł

Pobranie wycinka do badania z badaniem hist-pat.260 zł

Badanie hist-pat.110 zł

Nacięcie ropnia (drenaż, płukanie)110 zł

– wizyta kontrolna (płukanie,dren)60 zł

Plastyka, podcięcie wędzidełka250 zł

Wycięcie kaptura dziąsłowego przy utrudnionym wyrzynaniu zęba110 zł

Usunięcie ciała obcego z zatoki szczękowejod 750 zł

Wyłuszczenie torbieli zastoinowej dna jamy ustnej300 zł

Wyłuszczenie torbieli zębopochodnej400 zł

Wyłuszczenie torbieli zastoinowej z zatoki szczękowejod 500 zł

Wycięcie zmiany z błony śluzowej jamy ustnejod 200 zł

Wycięcie zmiany ze skóry twarzyod 600 zł

Odsłonięcie zęba zatrzymanego300 zł

Odsłonięcie zęba zatrzymanego przed leczeniem ortodontycznym z przyklejeniem zamka490 zł

Chirurgiczne wydłużenie korony zęba300 zł

Regeneracja zębodołu po ekstrakcji stożkiem kolagenowym250 zł

Usunięcie fałdów włóknistych do 1/2 łuku300 zł

Usunięcie fałdów włóknistych powyżej 1/2 łuku400 zł

Zaopatrzenie rany twarzy lub błony śluzowej po urazie300 zł

Replantacja zęba wraz z unieruchomieniem szyną400 zł

Przygotowanie chirurgiczne podłoża protetycznego (wyrośla kostne, wał podniebienny, guz wyrostka zębodołowego szczęki – cena obejmuje jeden kwadrant jamy ustnej)300 zł

Pokrycie recesji dziąsła techniką przeszczepu łącznotkankowego lub macierzą kolagenową1000 zł

Pokrycie recesji dziąsła techniką płata przesuniętego500 zł

Kriochirurgiczne usunięcie zmiany błony śluzowej lub skóry150 zł

Dodatkowe zastosowanie PRF 400 zł

Wyłuszczenie kamienia z przewodu ślinianki 700 zł

Porada onkologiczna 300 zł

Konsultacja implantologiczna110 zł

Szablon implantologiczny800 zł

Wszczepienie 1 implantu2000 zł

Śruba gojąca200 zł

Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą1000 zł

Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą2000 zł

Dodatkowe zastosowanie materiału kościozastępczego w trakcie zabiegu 0,25g400 zł

Dodatkowe zastosowanie materiału kościozastępczego w trakcie zabiegu 0,5g600 zł

Dodatkowe zastosowanie membrany kolagenowej w trakcie zabiegu500 zł

Mikroimplant ortodontyczny:

– jeden500 zł

– dwa800 zł

– trzy1100 zł

Do 20 min100 zł

Od 20 min do 40 min120 zł

Od 40 min do 60 min150 zł

Maseczka30 zł

Konsultacja ortodontyczna100 zł

Wyciski do modeli diagnostycznych100 zł

Aparat stały (zamki metalowe)- 1 łuk1600 zł

Aparat stały (zamki estetyczne)- 1 łuk2500 zł

Aparat stały samoligaturujący Damon – 1 łuk2500 zł

Wizyta kontrolna z aparatem stałym (zamki metalowe): 1 łuk150 zł

Wizyta kontrolna z aparatem stałym (zamki metalowe): 2 łuki220 zł

Wizyta kontrolna z aparatem stałym (zamki estetyczne): 1 łuk180 zł

Wizyta kontrolna z aparatem stałym (zamki estetyczne): 2 łuki250 zł

Zdjęcie aparatu stałego (jeden łuk)180 zł

Przyklejenie pojedynczego zamka80 zł

Płytka retencyjna (retencja ruchoma)450 zł

Retainer (retencja stała – jeden łuk)400 zł

Łuk podniebienny/ językowy400 zł

HYRAX/ Haas900 zł

Maska Delaire’a500 zł

Płytka Nance’a450 zł

Aparat blokowy800 zł

Płytka Schwarza500-650 zł

Twin-Block1200 zł

Kontrola aparatu ruchomego80 zł

Aparat częściowy metalowy (za zamek)160 zł

Aparat częściowy metalowy, estetyczny (za zamek)250 zł

Przyklejenie pojedynczego zamka estetycznego130 zł

Leczenie ortodontyczne nakładkami Clear Aligner – 1 etap (1 łuk)800 zł

Wizyta dodatkowa50 zł

Wymiana ligatur i łańcuszka30 zł

Expander600 zł

Separacja30 zł

Stripping100 zł

Aparat Pendulum, Pendex600 zł

Naprawa aparatu retencyjnego150 zł

D-Gainer1250 zł

Plan leczenia ortodontycznego150 zł

Kontakt
48 334 40 91, 510 570 011

ul. Jana Chryzostoma Paska 3, 05-660 Warka